Każda kobieta powinna używać perfum i mieć swój ulubiony zapach. Rozwiązaniem nie jest jednak spryskanie się nimi od stóp do głów, jeśli chcemy by zapach zostawał dłużej. Przedstawiamy kilka trików, jak utrzymać zapach perfum na dłużej.

Użyj ich przed ubraniem się

Niektóre z perfum potrafią zostawiać ślady na ubraniach. Poza tym pryskanie ich na ubranie jest ich marnowaniem. Ciepło naszego ciała sprawi, że zapach będzie intensywniejszy, a one utrzymają się zdecydowanie dłużej.

 

Nie rozcieraj ich

Pocieranie perfum na ciele może uszkodzić ich strukturę i skład. Zamiast tego spryskaj wybrane miejsce trzymając buteleczkę mniej więcej 20 cm od ciała. Perfumy wysychają bardzo szybko, a taka aplikacja pomoże zachować ich prawdziwy zapach.

 

Tam gdzie jest puls

Przyjęło się, że najlepszymi miejscami na naszym ciele są te, gdzie najlepiej wyczuwamy puls. Dlatego perfumy używamy na naszych nadgarstkach, za uszami, u dołu szyi, za kolanem i na załamaniu łokcia.

 

Nawilżaj skórę przed

Perfumy utrzymają swój zapach zdecydowanie dłużej na nawilżonej skórze. Dlatego, jeśli masz suchą skórę, jest to kolejny powód, by zadbać o jej odpowiednie nawilżenie.

 

Szczotka do włosów!

Kolejnym sposobem na utrzymanie zapachu jest spryskanie nimi szczotki do włosów i przeczesanie ich. Nasze włosy wchłaniają zapachy z zewnątrz, dlatego równie dobrze mogą to być nasze ulubione perfumy.

 

Chroń je!

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu swoich perfum. Nie mogą stać w zbyt ciepłych, zimnych, czy nasłonecznionych miejscach. Również wybieraj perfumy z atomizerem – to pomoże im uniknąć kontaktu z powietrzem, które  może wchodzić w reakcje z naszym ulubionym zapachem.

Z tymi sześcioma prostymi radami wasze ukochane perfumy zostaną z wami o wiele dłużej. Wystarczy tak niewiele, żeby cieszyć się pięknym zapachem bez konieczności częstych dolewek.

 

Z miłością od Flow.